Przechodzisz kryzys? Skorzystaj z bezpłatnego wsparcia

Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego niosą pomoc w kryzysie psychicznym. Warto zgłosić się po profesjonalną pomoc, oferowaną nieodpłatnie.

Bezpłatna pomoc doświadczonych specjalistów

Wiele osób nie radzi sobie z emocjami, cierpi na depresję lub z powodu psychicznej lub fizycznej przemocy. Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy specjalistów w Środowiskowych Centrach Zdrowia Psychicznego – m.in. z psychoterapeutów, psychiatrów, terapeutów środowiskowych, ale też asystentów zdrowienia, którzy doświadczyli podobnego stanu w przeszłości, a teraz pomogą przezwyciężyć kryzys.

Pomoc oferowana jest wszystkim potrzebującym, a także ich rodzinom. Ze wsparcia mogą skorzystać zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci oraz młodzież. Nie jest wymagane skierowanie – trzeba jedynie być mieszkańcem obszaru objętego działaniem danej placówki. Więcej informacji o placówkach znajdziemy na stronie sczp.med.pl

Pomoc do 72 godzin od zgłoszenia

Co ważne, w Środowiskowych Centrach Zdrowia Psychicznego nie ma kolejek, a pomoc można uzyskać do 72 godzin od zgłoszenia. W razie takiej potrzeby, wsparcie udzielane jest nie w placówce, a np. w domu potrzebującego – odpowiada za to mobilny zespół, dopasowujący formę pomocy do potrzeb pacjenta. Warto skorzystać z możliwości bezpłatnej pomocy, aby przeciwdziałać kryzysowi, zanim się on pogłębi.

Lena / pixa / cvpericias