Rosi Braidotti – „Podmioty nomadyczne. Ucieleśnienie i różnica seksualna w feminizmie współczesnym”

„Podmioty nomadyczne. Ucieleśnienie i różnica seksualna w feminizmie współczesnym” to książka wydana przez wydawnictwo WAIP, która trafi w gust miłośników filozofii, etyki i nauk humanistycznych. 

Oferta Wydawnictwa Akademickiego i Profesjonalnego jest bardzo szeroka – można w niej znaleźć wiele książek filozoficznych oraz humanistycznych. Jedną z ciekawych propozycji jest „Podmioty nomadyczne. Ucieleśnienie i różnica seksualna w feminizmie współczesnym”. Książka poświęcona jest bardzo ważnym problemom i zagadnieniom współczesnego świata oraz debaty feministycznej. Autorka porusza na przykład kwestię kobiecości, różnic między kobiecością a męskością, roli ciała i ucieleśnienia, a także feminizmu i jego stosunku do popkultury, językoznawstwa, etyki, tradycji filozoficznej, a nawet technologii.

Rosi Braidotti, autorka prezentowanej książki, pisze też o ew. możliwości budowania kobiecej podmiotowości w polityce. Ilustruje, jak różnice płciowe mogą wpływać na każdy aspekt naszego życia, a także mogą stać się elementem pozytywnym asymetrii między kobietami i mężczyznami. Jej zdaniem to, co różni kobiety i co posiadają i mogą przekazać, ma szansę zmienić współczesną politykę i świat. 

Styl pisania i wypowiadania się Rosi Braidotti jest bardzo indywidualny, osobisty, nawet intymny jak na książkę naukową z dziedziny filozofii. To pozycja bardzo ciekawa, poruszająca kwestie ponadczasowego, dotyczące i ważne dla każdego współczesnego człowieka.

f: viarami / pixabay